Biznes i pracaMotoryzacja

Carport

W niektórych krajach już jakiś czas temu sporą popularność zyskały wiaty przeznaczone dla samochodów, których montaż jest na tyle prosty, że można go wykonać własnoręcznie. Od pewnego czasu tego typu produkty dostępne są również na polskim rynku. Ich popularność wciąż nie jest jednak zbyt duża, ale z całą pewnością produkty te zasługują na uwagę.

Jakie są zalety wiat?

Wiaty garażowe, tak zwany carport, mają szereg zalet. Każdy kierowca doskonale bowiem wie, że o swoje auto należy dbać. Czynniki atmosferyczne takie jak chociażby śnieg, grad, czy wysoka wilgotność powietrza niszczą powłokę lakierniczą pojazdu. Dobrze jest więc wyeliminować te zjawiska, a jeśli to niemożliwe, ograniczyć je. I to jest podstawowa funkcja wiat. Ponadto, sprawiają one, że zimą nie trzeba odśnieżać samochodu. Do tego dochodzą jeszcze kwestie czysto formalne. Otóż postawienie wiaty nie wymaga tylu formalności co wybudowanie garażu.

Jak wygląda kwestia montażu?

Wiaty carport kupuje się w kartonowym opakowaniu, dzięki czemu można je bez problemu przewieźć do domu. Cała konstrukcja składa się z wielu elementów. Nie należy jednak martwić się montażem. Do wiaty dołączona jest bowiem instrukcja. Ponadto, należy zauważyć, iż montaż nie jest nadzwyczaj skomplikowany. Gdyby jednak pojawiły się jakieś problemy, wówczas w Internecie można znaleźć filmy instruktażowe pokazujące jak powinno przebiegać stawianie konstrukcji.

Ile kosztuje wiata carport?

Cena wiaty uzależniona jest od jej rozmiaru oraz kształtu. Dostępne na rynku wiaty różnią się pod tymi względami, co jest spowodowane chociażby tym, iż samochody znacząco się od siebie różnią. Niemniej jednak można powiedzieć, że ceny wiat typu carport wahają się w granicach kilku tysięcy złotych.

Utrzymanie samochodu wiąże się z pewnymi obowiązkami. Otóż każdy właściciel pojazdu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż trzeba dbać o swoją własność. Wszystko to, aby móc jak najdłużej cieszyć się samochodem oraz by ślady jego zużycia były po kilku latach możliwie jak najmniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *