Dom i ogród

Dlaczego coraz częściej wybieramy domy, a nie mieszkania?

Coraz więcej Polaków przekonuje się do inwestowania w domy wolnostojące. Po ogromnym zainteresowaniu mieszkaniami i życiu w wielkomiejskim zgiełku przyszedł czas na docenienie walorów przedmieścia. Dlaczego nie chcemy już żyć w dużych metropoliach i wybieramy raczej okoliczne miejscowości? Przyczyn jest co najmniej kilka.

Okazuje się, że dom pod Warszawa to marzenie licznych inwestorów. Przede wszystkim jego cena jest podobna do niewielkiego lokum w bloku w mieście, natomiast z całą pewnością ma więcej atutów. Dom jest większy, bardziej przestronny, posiada garaż, piwnicę, taras i ogród. Doceniają to tym bardziej wszyscy ci, którzy pozostają w społecznej kwarantannie w obliczu pandemii koronawirusa. Nie wiadomo jeszcze, jak długo będzie trwała ta sytuacja, a spora przestrzeń i możliwość przebywania na świeżym powietrzu jest dzisiaj chyba jedną z najbardziej pożądanych rzeczy.

Co więcej, za dom nieopodal stolicy zapłacimy praktycznie tyle samo, ile za mieszkanie w dobrej lokalizacji. Zyskujemy jednak większy metraż, ciszę, spokój, brak sąsiadów za ścianą i świeże powietrze. Sporym zainteresowaniem cieszą się też bliźniaki. Łomianki są jednym z podwarszawskich miejscowości, w którym tego typu nieruchomości są budowane nagminnie. Dają namiastkę domu, ale uwalniają od mieszkania w bloku.

Warto również zaznaczyć, że przedmieścia cieszą się dzisiaj doskonałą infrastrukturą, mieszkańcy mogą korzystać z zaplecza rozrywkowego, handlowego, gastronomicznego, kulturalnego czy edukacyjnego, na dokładnie takim samym poziomie jak w miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *