Zdrowie i uroda

Ekologiczne kosmetyki, czyli jakie?

W czasach, w których w każdej dziedzinie naszej codziennej aktywności wszechobecna jest chemia oraz czynności, które mają negatywny wpływ na planetę, trend na ekologiczność nie może być jedynie chwilowy, ale ma raczej wywołać trwałą zmianę nawyków. Uwagę warto zwrócić na przemysł kosmetyczny, bo nie da się ukryć, że ma on ogromne znaczenie, jeśli pod uwagę weźmiemy destrukcyjny wpływ na środowisko, ale również pielęgnację naszego ciała oraz zdrowie organizmu. Należy zacząć od siebie, właśnie dlatego ze sklepowych półek powinniśmy zdejmować jedynie kosmetyki ekologiczne. Czy każdy wie, czym wyróżniają się produkty EKO? Poniżej znajduje się rzetelna podpowiedź.

Więcej na ten temat: https://www.kaczmarek-komponenty.pl/surowce-dla-przemyslu-spozywczego/

Skład kosmetyków

Kosmetyki ekologiczne to przede wszystkim te, które zawierają wyciągi roślinne, zamiast sztucznej chemii. Warto nabywać takie, które nie mają w swoim składzie sztucznych aromatów, a producent zrezygnował z substancji, takich jak barwniki.

Dzięki temu, że krem, balsam czy serum będzie pozbawiony tzw. zapychaczy, nie będzie wywoływał uczuleń, podrażnień, nie pogorszy stanu skóry, za to odżywi ją i odpowiednio nawilży.

Potwierdzone działanie

Czy wiesz, że nie tylko związki chemiczne mogą działać przeciwzmarszczkowo? Od wieków kobiety stosowały wyciągi roślinne, które zawierają naturalne peptydy przeciwzmarszczkowe. Okazuje się, że kanon piękna, zgodnie z którym nasza skóra ma być idealnie gładka to nie tylko współczesny trend, ale nasz gust nie zmienił się od dawna.

Kosmetyki ekologiczne w tym aspekcie także mogą być w pełni skuteczne. Należy jedynie dobierać te z wyciągiem roślinnym o działaniu antystarzeniowym. Świetnie sprawdza się aloes, olejki cytrusowe czy wyciąg z truskawek. Dokładnie na tej samej zasadzie można wybierać kosmetyki nawilżające – idealnie działają te, które zawierają naturalne emolienty. Takie kosmetyki ekologiczne mogą stosować zarówno dorośli, ale też dzieci już od pierwszych chwil życia.

Kosmetyki nietestowane na zwierzętach

Czytając etykietę, jaką producent zamieścił na kosmetyku, trzeba zwracać uwagę, by na takiej nie tylko znalazł się zapis o ekologiczności produktu. Nowoczesne zakłady kosmetyczne, dla których istotna jest nie tylko jakość finalnego produktu, ale też walka o ochronę środowiska, nie testują swoich wyrobów na zwierzętach. Co więcej, w składzie tych kosmetyków nie ma również substancji pochodzenia zwierzęcego.

Pamiętajmy, że kosmetyki ekologiczne są tak samo skuteczne i dobrej jakości, jak te chemiczne. Co więcej, nie kosztują więcej. Jeśli więc mamy wybór, warto sięgać po te naturalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *