Idea festiwalu

Ideą festiwalu jest to, aby zgromadzić najlepsze zespoły szantowe z Polski i z całego świata oraz połączyć te zespoły z fanami szantów. Taki był nasz zamysł od początku i staramy się cały czas kierować tą ideą. Stworzyliśmy pierwszy  i zarazem najważniejszy w Polsce festiwal piosenki szantowej. To wydarzenie znane jest na całym świecie. Fani szantów z każdego zakątka globu zjeżdżają się tłumnie do Tarnobrzega. Nasz festiwal jest taki znany, że udało się nam nawet zaprosić na niego samego Drake’a. To całkiem niezłe osiągnięcie, nie myślicie?

Nie ma innej takiej imprezy na Podkarpaciu, ani nawet w całej Polsce. Co roku na naszą imprezę przyjeżdżają tłumnie różne rozgłośnie radiowe, aby relacjonować wszystko co się tutaj dzieje.

W przyszłości planujemy zrobić tę imprezę jeszcze większą i zaprosić jeszcze większą ilość zagranicznych zespołów szantowych, gdyż to właśnie one są najczęściej gwiazdami festiwalu i przyciągają największe rzesze publiczności. Nasze rodzime zespoły nie mają jednak czego się wstydzić. Są na takim samym lub wyższym poziomie co zespoły zagraniczne.

Oprócz występów zespołów, organizowane są także coroczne regaty Pucharu Polski w klasie Optymist. Obok tych regat trwać będą także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

Nowy Brzeg Nowa Fala 2012
Nowy Brzeg Nowa Fala 2012
Nowy Brzeg Nowa Fala 2012
Nowy Brzeg Nowa Fala 2012
Nowy Brzeg Nowa Fala 2012
Nowy Brzeg Nowa Fala 2012