Uncategorized

Jak stosować olejki naturalne?

Zaczynamy doceniać dobrodziejstwa natury. W końcu przyszedł czas na powrót ekologicznych środków kosmetycznych. Jesteśmy świadomi, że natura jest dla nas największym bogactwem i znacznie wyprzedza swoimi zaletami chemiczne preparaty. Abyśmy mogli cieszyć się idealnym zdrowiem czy dobrą kondycją naszej skóry, zaleca się, by wybierać właśnie te EKO środki.

Takimi są olejki naturalne, pozyskiwane z roślin charakteryzują się ogromem atutów. Pielęgnują skórę, działają odkażająco, walczą z niedoskonałościami, takimi jak trądzik, blizny czy cellulit. Odżywiają, nawilżają, ujędrniają, likwidują stany zapalne.

Co więcej, olejki eteryczne, takie jak olejek lawendowy czy olejek herbaciany, stosowane są coraz częściej w naturalnych terapiach leczniczych. Działają antybakteryjnie, przeciwzapalnie, łagodzą katar i kaszel. Niektóre olejki świetnie sprawdzą się również jako odświeżacz powietrza, w tym właśnie olejek lawendowy.

Jak stosować naturalne olejki? Najczęściej tworzy się z nich kompozycję i łączy z ulubionym kremem, serum czy balsamem do ciała, większość olejków należy rozcieńczać. Można dodawać je też do kąpieli – wystarczy kilka kropli. Doskonale sprawdza się też aromaterapia, przy wykorzystaniu na przykład kominka zapachowego. Poszczególne olejki można stosować do masażu relaksacyjnego, ale też leczniczego, bo niektóre zwalczają bóle mięśni czy stawów. Niektóre olejki można też spożywać, ale przed tym zawsze należy dokładnie przeczytać ich specyfikację przedstawioną przez producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *