Dom i ogród

Jaką posadzkę wybrać do nowego domu?

Budowa domu to jedno z największych wyzwań logistycznych. Zadanie to wymaga czasu i myślenia przyczyno-skutkowego. Decyzje, które podejmujesz, będą obowiązywały przez długi czas. Warto dobrze się zastanowić i wybrać opcję, które najbardziej odpowiadają wymaganiom pod względem funkcjonalności i prezentacji.

Coraz więcej Polaków decyduje się na budowę swojego własnego domu. Najchętniej wybieranym terenem jest wieś lub małe miasteczko. Wybór ten może mieć kilka przyczyn. Główną jest oczywiście cena, grunty poza miastem są tańsze niż te wchodzące w skład dużych aglomeracji. Innym powodem jest chęć „ucieczki” z miast takich jak Warszawa, Kraków, Poznań. To miejsca, w których żyje się dość szybko, a niektórzy wolą spokojniejsze miejscowości, w których dostęp do natury jest łatwiejszy, a życie ma wolniejszy bieg. Własny dom to dla wielu z nas spełnienie marzeń. Przestrzeń, którą tworzymy ma być nośnikiem wspomnień i zapewnieniem rodzinnej ostoi dla całej rodziny. Miejsca, do którego wraca się z radością i które jest wypełnione miłością. Jednak budując dom, warto pamiętać również o funkcjonalności, a także sposobach na połączenie jej z designem.

Posadzki żywiczne coraz popularniejsze

Wybór odpowiedniej posadzki nie jest łatwym zadaniem. Panele, czy płytki są rozwiązaniami, które znamy od lat i mają one swoje wady i zalety. Lecz w ostatnich kilkunastu miesiącach bardzo popularne stały się wylewki żywiczne. Koszt wykonania takiej podłogi jest porównywalny do położenia paneli lub płytek, a dodaje wnętrzu świeżości i jest niezwykle funkcjonalna oraz estetyczna. Ponadto wylewki żywiczne zapewniają trwałość, odporność na ciężar i działanie wody oraz wysokie i niskie temperatury. Dzięki nim unikniesz uporczywych i psujących efekt zarysowań oraz pęknięć. Możesz dodać do takiej wylewki elementy kwarcu, co pozwoli uzyskać efekt mienienia się lub zabarwienia jej na konkretny kolor. To idealne rozwiązanie do kuchni, w końcu serce domu powinno być wyjątkowe oraz łazienki i korytarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *