Lifestyle

Jaką rolę odgrywa adwokat przy podziale majątku?

Odpowiedni podział majątku to niewątpliwie jedna z najważniejszych spraw w przypadku, gdy dochodzi do rozwodu- zwłaszcza gdy jedna ze stron, mówiąc kolokwialnie, próbuje jak najwięcej ugrać dla siebie. Dlatego też postanowiliśmy podpowiedzieć wam, jak wygląda cały proces podziału majątku, oraz z czym tak naprawdę się to dla nas wiąże. Dzięki nam dowiecie się, dlaczego adwokat jest tak ważny przy sprawie o podziale majątku. czy to rozwód za porozumieniem stron, czy nie, nie mu żadnego znaczenia,

Czy sprawa o podział majątku może toczyć się równocześnie ze sprawą rozwodową?

Wbrew powszechnej opinii, sprawa o podział majątku nie jest składową sprawy rozwodowej. Nie oznacza to jednak, że nie może się ona toczyć równolegle do prowadzonej sprawy rozwodowej- warunkiem jest jednak to, że sprawa o podział majątku nie przedłuży sprawy rozwodowej- decydujący głos w tej sprawie ma sąd, który orzeka w danej sprawie- w praktyce oznacza to, że po pierwsze małżonkowie zgadzają się co do podziału, po drugie wniosek o podział majątku podpisany przez oboje małżonków powinien być złożony razem z pozwem rozwodowym.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata przy podziale majątku?

Przede wszystkim pamiętajmy, że podział majątku jest dosyć trudną sprawą, zwłaszcza gdy małżonkowie nie są zgodni co do odpowiedniego podziału. Dlatego też adwokat dzięki posiadanej wiedzy oraz doświadczeniu w tego typu sprawach, może okazać się niezwykle pomocny. W przeciwnym razie sprawa może potoczyć się nie po naszej myśli lub trwać znacznie dłużej niż jest to konieczne.

Przeczytaj także: Cechy dobrego prawnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *