Biznes i praca

Praca zdalna w obliczu koronawirusa

Koronawirus dosłownie sparaliżował funkcjonowanie większości przedsiębiorstw. Wielkie szczęście mają te działalności, które mogą realizować pracę zdalną, natomiast są również takie, które musiały całkowicie zawiesić pracę. Co w takiej sytuacji dzieje się z pracownikami? Jak izolacja odbije się na relacjach w poszczególnych zespołach?

Eksperci potwierdzają, że z jednej strony zatrudniona kadra może teraz odpocząć, nabrać energii, by już niedługo realizować zawodowe wyzwania jeszcze bardziej efektywnie. Pamiętajmy jednak, że brak bezpośredniego kontaktu może rozluźnić relacje pomiędzy pracownikami, co nie wpłynie dobrze. Nie ma teraz możliwości, by odbyła się impreza integracyjna dla pracowników, za to integracja dla firm będzie z całą pewnością niezbędna po powrocie do „normalności”.

Jak można wpływać pozytywnie na działalność przedsiębiorstw w tak trudnym czasie? Telekonferencje, video rozmowy, to tylko niektóre z propozycji, które warto wdrażać. Chodzi o to, by pracownicy mieli ze sobą stały kontakt, by nadal mogli ze sobą współpracować.

Nikt nie wie, ile ta sytuacja jeszcze potrwa, kiedy opanuje się rozprzestrzenianie koronawirusa i kiedy działalność firm wróci na właściwe tory. Nowoczesna technologia pozwala nam jednak realizować zawodowe obowiązki zdalnie i z całą pewnością warto z tych opcji korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *