Zdrowie i uroda

„Trudne dni” w pełnym komforcie

Większość kobiet potwierdza, że czas menstruacji nie jest dla nich przyjemny. Co więcej, nawet co czwarta pani uskarża się na silne bóle brzucha z tego tytułu. Miesiączka nierzadko uniemożliwia normalne funkcjonowanie, wyklucza z codziennej aktywności, a na pewno z takiej, którą realizuje się w należytym komforcie. Jak więc zadbać o to, by przetrwać te trudne dni, a okres dawał jak najmniej odczuwalne dysfunkcje? Przede wszystkim każda z kobiet powinna podejść do tych kwestii indywidualnie.

Dobór środków higienicznych

Każda z kobiet przeżywa okres inaczej. Jedna odczuwa silną bolesność podbrzusza, druga będzie borykać się z obfitym krwawieniem, kolejna zacznie uskarżać się na migrenę i obniżone samopoczucie. Tych kilka dni w miesiącu rzeczywiście może zaburzyć normalne funkcjonowanie.

W pierwszej kolejności warto zadbać więc o wygodę, patrząc na aktywność każdego dnia, nawet w czasie „trudnych dni”. Ich dobór będzie zależny chociażby od obfitości miesiączki, ale też indywidualnych preferencji. Dobrze jest też posłuchać rad specjalistów, którzy wskazują te najbardziej higieniczne metody.

Najwięcej kobiet nadal decyduje się na tradycyjną podpaskę i nie ma w tym nic złego, jeśli tylko ta wykonana będzie w dobrej jakości materiału oraz zmieniana zgodnie z potrzebami. I chociaż podpaska może nie pozwala na optymalny komfort, jest na przykład niewygodna w ramach wytężonej aktywności fizycznej, to sami medycy zalecają ją o wiele częściej, aniżeli tampony. Uznaje się, że chociaż te pozwalają utrzymać strefę intymną w pełnej higienie i czystości, to jednak mogą przyczyniać się do powstawania licznych stanów zapalnych. Noszenie tamponów powinno więc odbywać się tylko w wyjątkowych okolicznościach, z całą pewnością nie w nocy podczas snu.

Nowością na rynku, np. dla mamy, która ceni sobie wygodę, są kubeczki menstruacyjne i trzeba przyznać, że te zdobyły w krótkim czasie ogromną popularność. Kubki menstruacyjne wybierają kobiety idące z duchem czasu, stawiające na innowacyjne rozwiązania i opcje, które pozwalają im odczuć jak największy komfort. Warto zaznaczyć, że ten środek higieniczny uzyskał pozytywną opinię ekspertów. Ich zdaniem jest to sposób bezpieczny, w pełni higieniczny, zdrowy oraz wygodny, który z całą pewnością pomaga przetrwać miesiączkę. Takie produkty dla mam możecie znaleźć na https://raczkujemy.pl/dla-mamy/.

Optymalny relaks

Ból brzucha podczas miesiączki należy uśmierzać od razu, kiedy tylko się pojawi. Typowym rozwiązaniem jest sięgnięcie po tabletki przeciwbólowej – na rynku dostępne są te dedykowane kobietom borykającym się z menstruacyjnym bólem brzucha.

Podczas tych dni warto częściej odpoczywać w pozycji leżącej, należy jednak unikać długich, gorących kąpieli. Sprawdzi się relaksacyjny masaż.

Pamiętajmy o tym, że dokuczliwe objawy zawsze powinny być skonsultowane z lekarzem specjalistą. Okazuje się, że ból miesiączkowy o dużym nasileniu może być zwiastunem przykrej choroby układu rozrodczego. Uwagę dobrze jest też zwrócić na szalejące w tym czasie hormony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *