Dom i ogród

Wady i zalety materiałów na taras

Taras to miejsce, które powinno kojarzyć się z odpoczynkiem i relaksem. To przestrzeń , w której latem możesz spotkać się ze znajomymi. Jak sprawić, aby ta część ogrodu była trwała i najbardziej funkcjonalna?

Taras jest świetnym miejscem do zabawy i odpoczynku. Zanim jednak rozpocznie się najcieplejszy czas w roku, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie przestrzeni. Jaki są wady i zalety najpopularniejszych materiałów na taras?

Deski kompozytowe

To stosunkowo nowy pomysł na zaaranżowanie podłogi. Deska tarasowa charakteryzuje się dużą trwałością i ciekawym designem. Możesz wybierać spośród wielu kolorów. Jest odporna na wilgoć i wysoką temperaturę. Są wykonane z materiału antypoślizgowego, co zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo. Zwłaszcza po letnim deszczu lub burzy. Do ich wad można natomiast zaliczyć to, że szybko się nagrzewają.

Drewno

Drewniany taras to jeden z klasycznych wyborów. Walory estetyczne są najczęstszym powodem wybierania właśnie tego rodzaju podłoża. Chociaż wygląda przytulnie, to warto mieć świadomość, że jest to wymagający materiał. Jego instalacja jest dość trudna, a o drewno trzeba dbać, impregnować i konserwacji.

Ceramika

Płytki są bardzo popularnym materiałem wykończeniowym. Widzimy je również na tarasach. Można je szybko i łatwo zamontować. Do ich zalet zalicza się również fakt, że dobrze znoszą opady atmosferyczne. Jednak ich sporą wadą jest konieczność impregnowania i konserwacji. Materiał ten ma to do siebie, że szybko się nagrzewa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *