LifestyleZdrowie i uroda

Włosy unicorn – hit wiosny 2019

Tęczowe włosy to bez wątpienia hit nadchodzącego sezonu. Trend na różnobarwne pasma w pastelowej tonacji przyszedł do nas z Ameryki i szybko zdobył ogromną popularność nie tylko wśród nastolatek. Na tak odważną fryzurę stawiają także dojrzałe kobiety, by odjąć sobie nieco lat.

Włosy unicorn najczęściej testuje się przy wykorzystaniu płukanek, które zmywają się po jednym lub najwyżej kilku umyciach. Taki zabieg można przeprowadzić nawet samodzielnie w domu i jest to trafne rozwiązanie, które pozwoli sprawdzić, czy w takiej fryzurze na pewno jest na do twarzy.

Jeśli zdecydujemy się na trwałą koloryzację tego rodzaju, lepiej wybrać się do profesjonalnego stylisty fryzur. Łatwo znaleźć tego, który wykona dla nas włosy unicorn, można wpisać frazę typu „fryzjer Kabaty”, by sprawdzić opinie i zakres oferty. Należy jednak wziąć pod uwagę, że w każdy salon, który tylko śledzi światowe trendy w ramach nowoczesnych fryzur na każdy sezon, z pewnością wyszkolił chociaż jednego pracownika, który bez problemu wykona tęczowe włosy.

Sama koloryzacja to nic innego jak farbowanie poszczególnych pasm włosów na różne kolory. Królują tu pastele, przede wszystkim róż i fiolet. Najefektowniej włosy wyglądają wtedy. Gdy unicorn stworzony jest poprzez metodę koloryzacji ombre. To dzięki niej poszczególne kolory przechodzą od najjaśniejszego do tego najciemniejszego.

Włosy zafarbowane w stylu unicorn najlepiej nosić rozpuszczone. Świetnie wyglądają, kiedy są lekko falowane albo w naturalnym nieładzie, jakby muśnięte wiatrem. Przeważnie na taki zabieg decydują się właścicielki włosów długich, te powinny być przynajmniej do ramion.

Jeśli tylko możesz pozwolić sobie na tak odważną fryzurę, nie ograniczają cię na przykład obowiązki zawodowe, zdecyduj się na nią. Kiedy jak nie teraz będziesz mogła aż tak zaszaleć? Jeśli nie możesz nosić takich włosów na co dzień, zrób koloryzację płukankami chociaż na czas urlopu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *