Artykuły

Z jakich materiałów wykonywane są rolki do wózków paletowych?

Tak zwane paleciaki to urządzenia niezwykle często wykorzystywane w wielu sklepach, halach produkcyjnych, warsztatach i magazynach. W wielu przypadkach są one tak intensywnie eksploatowanie, że po pewnym czasie konieczna jest wymiana rolek. W przeciwnym wypadku szybko zostaną uziemione, co przełoży się na zmniejszenie efektywności działania całej firmy.

Żeby uniknąć podobnych sytuacji, warto więc zadbać o odpowiedni zapas rolek. Najlepiej odpowiednio dobranych, z uwzględnieniem wszystkich najważniejszych kwestii i parametrów technicznych. Na co warto się zdecydować? Które produkty okażą się szczególnie przydatne.

Rolki do wózków paletowych – na co zwrócić uwagę?

 

Zdecydowanie najważniejszy okaże się rodzaj materiału, z którego powstały rolki. To on bowiem decyduje o ich wytrzymałości mechanicznej, a także odporności na wpływ czynników zewnętrznych. Kryteria użytkowe doskonale spełniają rolki poliamidowe łożyskowane. Dzięki nim, wózek jest w stanie poruszać się po każdym podłożu, bez obaw o uszkodzenia. Warto nadmienić, że w sklepach znaleźć można również rolki poliamodowo-poliuetanowe, które świetnie dostosowują się do pracy w różnych warunkach. Co jednak najważniejsze, zapewniają one doskonałą wręcz wytrzymałość mechaniczną. Bez względu na częstotliwość i intensywność wykorzystania wózka paletowego.

To oczywiście nie wszystko. Producenci działający na rynku mają do zaoferowania również wiele innych produktów. Dobrym na to przykładem jest rolka gumowa z łożyskiem, która wyróżnia się cichym działaniem. Jej wytrzymałość nie jest może tak duża, jak w przypadku elementów z poliamidu, nadal jednak są to rolki, które poradzą sobie z codziennymi zadaniami realizowanymi w sklepie czy też warsztacie. Zwłaszcza gdy zostaną odpowiednio dobrane pod względem wymiarów.

Jeśli jednak potrzebujecie czegoś mocniejszego, zwróćcie uwagę na rolki żeliwno-poliuretanowe oraz stalowo-poliuretanowe. Oba produkty są w stanie wytrzymać ogromne obciążenia, gwarantując przy tym pełną sprawność działania. Brak tu zagrożenia związanego z szybkim wytarciem się kółek czy tez powstaniem drobnych uszkodzeń, które utrudniałyby codzienną pracę.

Nie da się ukryć, że zwrócenie uwagi na użyty materiał wydaje się kluczowe. Nie tylko w przypadku produktów dla wózków paletowych. Bez względu na to, czy kupujecie rolki podporowe czy może produkty innego rodzaju. Nie bez znaczenia wydaje się też renoma producenta odpowiedzialnego za przygotowanie kółek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *