Biznes i praca

Czy żeglarze często grają na pieniądze?

Dni a nawet całe miesiące, jakie spędzają na wzburzonych wodach żeglarze sprawiają, że czas płynie im znacznie wolniej. Nie bez powodu więc, żeglarze wymyślają co i rusz kolejne rozrywki, które spowodują, że na pokład nie będzie wkradać się nuda. Czasy, w których żeglarze kojarzeni byli jedynie z rumem już dawno minął, dzisiaj na topie są zupełnie innego rodzaju rozrywki.

Nie da się ukryć, że żeglarz jest odważny, silny psychicznie, odporny na stres, ale też lubi ryzyko – w innym przypadku pewnie nigdy nie zdecydowałby się na daleki rejs po morzach i oceanach. Czas wolny, jaki spędzają więc kompani na statkach płynie wolno, ale jakże intensywnie. Wieczorne rozgrywki w karty to już chyba standard. Żeglarze bardzo często grają też na pieniądze, ale o żadnym hazardzie w ich przypadku nie może być mowy – to raczej drobne kwoty, które mają motywować do gry i sprawiać, że graczom podnosi się adrenalina. Trzeba przyznać, że „lwy morskie” to doskonali gracze, przecież trenują ten sport niemalże każdego dnia. Lubią podejmować ryzyko, więc kilka partyjek to dla nich norma.

Co ważne, okazuje się, że to właśnie żeglarze są podatni na uzależnienia związane z grami hazardowymi. To osoby, które potrzebują silnych emocji a takie z całą pewnością zapewnia im kasyno. Ci, którzy stronią od aż tak dużego ryzyka i nie chcą trwonić pieniędzy, umiłowali sobie gry loteryjne – kupony w polskim lotto kupują zresztą nagminnie.

Żeglarskie szanse na wygraną w lotto

Nie traktują tego jak inwestycję, pójście do kolektury i nabycie kilku kuponów na „chybił trafił” to dla nich raczej rozrywka, która bez wątpienia dostarcza nieco adrenaliny. Nikt tak naprawdę nie wierzy w wygraną, zresztą trafienie „szóstki” to prawdziwy łut szczęścia. Żeglarze wierzą jednak w symbolikę, trzymają się utartych schematów, mają swoją tradycję. Zakreślając kolejne liczby na kuponie, z całą pewnością mają na uwadze swoje szczęśliwe liczby czy ważne daty. Nie kierują się strategią a raczej swoim życiowym doświadczeniem.

Ciekawostką jest natomiast fakt, iż żeglując po wodach w różnych rejonach świata, mogą korzystać z gier na pieniądze czy kolektur praktycznie wszędzie. Można więc śmiało stwierdzić, że ich szanse na wielką wygraną są znacznie większe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *