Biznes i praca

Jak wygląda profesjonalne przygotowanie zwłok do pochówku? Część 2.

W poprzednim artykule przedstawiliśmy, jak ogólnie wygląda profesjonalne balsamowanie zwłok. W tym artykule przedstawimy inny aspekt zawodu, jakim jest sprzątanie po zgonach. Warszawa i inne duże miasta w Polsce to miejsca, w których coraz częściej wykonuje się także inny aspekt tego procesu, czyli kosmetykę pośmiertną. Martwe ciało nie wygląda estetycznie po kilku dniach zgonu, dlatego warto zastanowić się nad taką usługą, aby bliscy mogli w spokoju i bez szoku pożegnać zmarłego.  W trzecim artykule z serii, który można przeczytać tutaj, poruszymy właśnie temat kursów na balsamistę w Polsce. Omówimy też ich sytuację na rynku pracy.

Tantokosmetyka zapewnia nie tylko ładny i naturalny wygląd zmarłego, ale też daje też poczucie spokoju dla rodziny zmarłego. Podczas toalety pośmiertnej na zmarłym wykonywany jest odpowiedni makijaż, korygowane są przebarwienia i niedoskonałości skórne. Modelowana jest też twarz zmarłego, aby przybrał on spokojny wyraz twarzy. W przypadku, gdy brakuje części twarzy, profesjonalista odbudowuje je i uzupełnia ubytki. 

Specjalista może wykonać naprawdę precyzyjny makijaż. Możliwe jest podkreślenie brwi, nałożenie różu na policzki, pomalowanie ust, a nawet nałożenie cieni na powieki. Rodzina może też zażyczyć sobie określonej fryzury dla zmarłego. 

Do malowania zwłok nie stosuje się zwykłych kosmetyków. W tym celu produkowane są specjalne substancje, które są odporne na działanie niskich temperatur (ciało jest w końcu bardzo zimne i jest przechowywane w kostnicy). Na przykład, zamiast podkładu używa się specjalnych natrysków powietrznych, które równomiernie rozkłada grubą warstwę koloru odpowiedniego do karnacji zmarłego. Takie kosmetyki zawierają też specjalne pigmenty, które ożywiają skórę zmarłego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *