Biznes i praca

Jak zatrudnić Ukraińca?

Odkąd polski rząd zastosował ułatwienia dla Ukraińców i dzisiaj nasi wschodni sąsiedzi mogą przebywać u nas i pracować bez problemu, a do tego w pełni legalnie, do naszego kraju przybyło już ponad 2 miliony obywateli Ukrainy. Dla rodzimych przedsiębiorców to zjawisko jakże pozytywne, w końcu ma kto łatać dziurę w zatrudnieniu, jaka powstała po masowym wyjeździe Polaków na Zachód.

Większość właścicieli firm potwierdza, że jest zadowolona z pracy Ukraińców. Ogromna liczba nadal deklaruje chęć dania pracy cudzoziemcom. Jak więc zatrudnić Ukraińców szybko, bez zbędnych formalności, a do tego na odpowiednich warunkach? Najlepiej skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy, która oferuje wynajem pracowników. Pamiętajmy, że Ukraińcy nadal najczęściej zatrudniani są do pracy sezonowej, więc przedsiębiorcy nie opłaca się zatrudniać ich na etat. Korzystanie z usług agencji daje jednak gwarancję zatrudnienia pracowników zgodnie z potrzebnymi kwalifikacjami. Sama agencja sprawdza legalność pobytu i pozwolenia na pracę, ewentualnie zajmuje się przedłużeniem takich uprawnień. Co więcej, po stronie agencji nierzadko leży zapewnienie pracownikom ze Wschodu transportu do miejsca pracy, a nawet miejsc noclegowych. Pracodawca ma więc pewność zatrudniania odpowiednio dopasowanych do danego stanowiska pracowników.

Co ważne, warto korzystać z usług dobrych agencji pośrednictwa pracy, z wieloletnim doświadczeniem na rynku i pozytywnymi opiniami. Tylko wtedy taka współpraca ma sens i gwarancję powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *